Güney Koreli otomotiv üreticisi  Hyundai  , daha önce pek çok sızıntıya ve söylentiye konu olan  2020   Elantra  modelini tanıttı. Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunan 8.0 inçlik bilgi eğlence ekranı ile kokpiti z

haber7
0

Dünyanın önde gelen  otomobil  üreticilerinden Hyundai , popüler kompakt sedan modeli Elantra’nın yeni versiyonunu gün yüzüne çıkardı.  Toyota Corolla  ,  Honda Civic  ve  Volkswagen Jetta  gibi iddialı modellerle aynı ligde mücadele eden  Hyundai  ,  2020   Elantra  için hem tasarım hem de teknolojik altyapı anlamında selefine göre önemli bir iyileştirme aldı.

 

Çok daha zarif ve şık bir tasarım diline sahip olan  2020   Elantra  , büyük abisi Sonata’nın ayak izlerini takip ediyor. 25 mm’lik aks mesafesi ve 965 mm’lik arka diz mesafesi ile boyut anlamında segmentinin en iddialı modellerinden biri haline gelen  2020   Hyundai   Elantra  , hem sürücülere hem de yolculara konforlu bir kokpit deneyimi sunuyor.

 

Kafamızı yeni Elentra’nın içine uzattığımızda Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı sunan 8.0 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı ile karşılaşıyoruz. Tabii , multimedya ve dijital gösterge panelinin üst donanım paketlerinde 10.25 inç boyuta kadar çıktığını da söylemeden geçmeyelim.

Otomatik acil durum freni , şerit takip asistanı , sürücü dikkat takip sistemi gibi güvenlik özellikleri ise standart olarak geliyor.

Hyundai  2020  Elantra’nın kalbinde yer alan 1.6 litre sıralı 4 silindirli hibrit motor , 141 beygir güce (104 kW) ve 265 Nm torka sahip.  Hyundai   2020  Elantra’nın yakıt tüketimi ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =