Antalya’da yerli ve yabancılara yönelik turistik amaçlı gezi , dalış , alışveriş ve kültür turları , İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile durduruldu.

haber7
0

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu , corona virüs salgınından korunmak ve salgının yayılımının önlenmesi için 13 maddelik karar aldı. Kararlara uymayanlar için her defasında olmak üzere 3 bin 150 TL + 292 TL para cezası , iki aydan bir yıla kadar hapis ve işyeri kapatma ve ruhsat işlemi cezaları uygulanacak. Antalya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat başkanlığında 19 Mart Perşembe günü toplanarak , pandemi ilan edilen corona virüs salgınından vatandaşların korunması ve salgının yayılmasını engellemek için 13 maddelik tedbir kararları aldı.

Otobüs , yat ve teknelerle yerli ve yabancı turist gezileri yasaklanan , semt pazarlarında sadece gıda satışı ve tezgahlar arası 1 er metre mesafe gibi insanların toplu şekilde bir arada olmasını engelleyecek bir çok madde var. Kararlara , uymayan kişiler için idari para , hapis ve işyeri kapatma ve ruhsat iptaline kadar çok ağır cezalar bulunuyor.

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kurulun kararları şöyle: BAKANLIKLARIN KARARLARINA TİTİZLİKLE UYULMASI Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının , Sağlık Bakanlığı , İçişleri Bakanlığı ve ilgili bakanlıkların yayınladığı talimat ve genelgelere titizlikle uyulması , görev kapsamında gerekli kontrol ve denetimlerin yapılması istendi. SALGINDAN KORUNMAYA YÖNELİK BİLGİLENDİRME Kurumların web siteleri ile il genelinde belediyelere ait dijital ekran , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =