Almanya’nın  Bavyera  eyaletinde bu gece saatlerinden itibaren geçerli olmak üzere  sokağa   çıkma   yasağı  ilan edildi.

haber7
0

Almanya’da giderek artan  koronavirüs  vakalarının artmasıyla önlemlerini arttırıyor. 13 milyon nüfuslu  Almanya  nın en önemli üretim merkezlerinden  Bavyera  eyaletinde bu gece saatlerinden itibaren geçerli olacak  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edildi.  koronavirüs  ile mücadele kapsamında alınan 2 hafta boyunca geçerli olacak karar doğrultusunda temel kısıtlamalara gidilecek  Bavyera  Eyaleti Başbakanı Markus Söder , “Kamusal hayatı neredeyse tamamen kapatıyoruz. Cumartesinden itibaren evlerinizden çıkmayınız” dedi. Eyalet Başbakanı “Bu kararı almak kolay değil. Salgından sonra daha güçlü bir  Bavyera  olacak” ifadelerini kullandı.

Alınan karar kapsamında Almanların yalnızca işlerine , doktora ya da eczaneye gitmek gibi zorunlu durumlarda evlerinden çıkmalarına izin verilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDEN İLK EYALET

Almanya da salgın hastalıklar konusunda yetkili Robert Koch Enstitüsü (RKI) , Başkanı Lothar Wieler , Almanya’da salgına yakalananların sayısının bir günde 2 bin 958 artarak ülke çapında vaka sayısının 16 bin 626’ya yükseldiğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağının ülke genelinde olması ihtimali değerlendiren uzmanlar , Pazar günü  Almanya  Başbakanı Angela Merkel in yetkilerle yapacağı toplantının ardından  sokağa  çıkma yasağının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =