Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsüne karşı uyarılar yapılıp tedbirler alınırken , birçok vatandaşın uyarılara rağmen  sokakta  bulunması  dikkat  çekti

haber7
0

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullar ise çağrıda bulunarak , 65 yaş üstünde olanların kendilerini ve sevdiklerini koruma adına evden çıkmamasını istedi.Korona virüsün Türkiye de de görülmeye başlamasıyla birlikte alınan tedbirler doğrultusunda okullar , kıraathaneler , kafeler , eğlence merkezlerinin ardından bugün cuma namazı öncesinde camiler tedbir amaçlı kapatıldı.

Öte yandan , kentin yoğun olarak kullanılan Gazi Caddesi nde insanların kalabalık oluşturması  dikkat  çekti. Bazı  vatandaşların  maske ve eldivenli gezdiği görülürken , bazı vatandaşlar da bankamatiklerde kuyruk oluşturdu. Sokaklarda gezilmemesi gerektiğini aktaran Mustafa Genç , “Faturamı yatırdım , şimdi evime gidiyorum. İhtiyacım olmadıkça ben dışarı çıkmıyorum. Bu hastalık bulaşıcıdır. Herkes evinde dursun , dışarı mümkün mertebe çıkmasın” dedi. Konulan kurallara uyulması gerektiğini ifade eden Raif Yaşar , “Bu virüs her yerde var. Bizler kendimizi korumamız lazım. Cumhurbaşkanının yayınladığı kurallara uyalım. Ülkemizi riske sokmayalım. Dışarıda gezmemeleri gerekiyor. Bende camiye cuma namazı için geldim. Kapılar kapalı olduğu için ben de geri döneceğim” diye konuştu. Belediye Başkanı çağrı yaptı: "Kendimizi ve sevdiklerimizi koruma adına evden çıkmayalım"

Öte yandan , yürütülen virüsle mücadele kapsamında evden çıkmama çağrısında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =