Volvo  ,  Jaguar  ,  Land   Rover  ve  Bentley  gibi otomobil üreticileri , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle  üretime   ara  verme kararı aldı.

haber7
0

Volvo dan yapılan yazılı açıklamada ,  koronavirüs  salgınının piyasaları zayıflattığı , üretimde aksaklılara yol açtığı ve çalışanların sağlığıyla ilgili kaygılara neden olduğu kaydedildi.

 

Şirketin tüm çalışanların sağlığı ve güvenliğine öncelik verdiği ifade edilen açıklamada , bu çerçevede  Volvo  Belçika fabrikasının 5 Nisan a kadar kapalı kalacağı , İsveç ve ABD deki fabrikaların 26 Mart-14 Nisan da üretime  ara  vereceği belirtildi.

Jaguar-Land  Rover  dan yapılan açıklamada da ,  koronavirüs  salgını nedeniyle İngiltere deki tesislerde üretime geçici olarak  ara  verildiği bildirildi.

 

Açıklamada , şirketin bu aşamada üretime 20 Nisan da başlamayı öngördüğü , Slovakya ve Avusturya daki üretimin de daha önce alınan karar doğrultusunda durdurulduğu anımsatıldı. 

Bentley de ,  koronavirüs  salgını nedeniyle bugün itibarıyla İngiltere de üretimi durdurma kararı alındığını açıkladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =