Konya  Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilmesiyle evlerinde olan  öğrencilere  yönelik eğitici ve öğretici bir çalışma yapıyor. Belediyenin  YouTube  kanalında öğrencilerin vakitl

haber7
0

Konya  Büyükşehir  Belediyesi , Yeni Koronavirüs (Covid-19) dolayısıyla okulların tatil edilmesiyle bu süreci evde geçiren öğrencilerin eğitimle ve bilimle iç içe olması amacıyla belediyenin  YouTube  kanalından “Bilim Bakalım” temalı eğitici videolar yayınlıyor.

Konya  Büyükşehir   Belediye  Başkanı Uğur İbrahim Altay , içinde bulunduğumuz günlerin virüsün yayılmaması için çok önemli olduğunu belirterek , resmi kurumların açıklamaları haricinde söylenenleri dikkate almadan , panik yapmadan tedbir alarak bu sürecin atlatılacağını söyledi.

Öğrencilerin evde bulundukları dönemde onlar için önemli bir çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Altay , öğrencilere Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk  bilim  Merkezi olan  Konya   bilim  Merkezi’nde çekilen ve bilimin her dalından bilgiler anlatan kısa filmleri izleyerek hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini tavsiye etti.

Konya  Büyükşehir  Belediyesi tarafından hazırlanan 50 bölümden oluşan “Bilim Bakalım” isimli filmler , her bölümünde farklı bir konuya değinerek izleyenlere;  Konya   bilim  Merkezi’nde bulunan atölyelerin yanı sıra  bilim  tarihinde iz bırakan Müslüman  bilim  insanların hayatları , buluşları ve  bilim  dünyasında merak edilenleri anlatıyor.

7’den 70’e her kesime hitap eden “Bilim Bakalım” filmlerini izlemek isteyenler  Konya   Büyükşehir  Belediyesi  YouTube  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =