İstanbul   Adalet  Sarayı'nda  görevli   hakimin  bankacı eşinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Mahkeme personeli karantinaya alındı.

haber7
0

İstanbul  Adalet   Sarayı  ndaki 6. Sulh Hukuk Mahkemesi nin hakimi B.L nin bankacı eşinin  koronavirüs  testi pozitif çıkması üzerine , mahkeme personeli karantinaya alındı. İstanbul  Adalet   Sarayı  nda görevli  hakim  B.Y nin bankacı olan eşinin dün yapılan  koronavirüs  testinin pozitif çıkmasının ardından olaya ilişkin olarak  İstanbul   Adalet  Komisyonu Başkanlığı nda açıklama yapıldı.  

Açıklamada ,  hakim  B.Y ile kalem personeli ve  hakim  ile temasta bulunan tüm personellerin sağlık kuruluşlarına gönderildiği , ardından evlerinde karantinaya alındığı belirtildi. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında  İstanbul  6. Sulh Hukuk Mahkemesi nin de kapatıldığını kaydedilirken mahkeme ve kalem odasının dezenfekte işlemlerinin yapıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada ,  hakim  B.Y. ile 2 çocuğunun bu sabah  koronavirüs  için test yaptırdığı ancak testlerin henüz sonuçlanmadığı söylendi. Öte yandan  İstanbul   Adalet   Sarayı  nda çalışan personellerden 60 yaş üstü olanlar ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin HSK bildirgesi kapsamında idari izinli sayıldığı öğrenildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =