Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de de 4 kişi yaşamını yitirdi. Ülkemizdeki yaşamını yitiren 4 kişinin  yaş   ortalaması  78 ,5 olarak belirlendi.

haber7
0

Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan  koronavirüs  salgını nedeniyle Türkiye de ilk ölümler gerçekleşmeye başladı. İlk vakanın 11 Mart ta görüldüğü ülkemizde 9 günde 4 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren 4 kişinin  yaş   ortalaması  78 ,5 olarak belirlendi.

 

 

İLK CAN KAYBI 89 YAŞINDA

Türkiye de  koronavirüs  kaynaklı ilk can kaybı 18 Mart tarihinde yaşandı. Çin teması olan bir çalışanından virüsü kapan 89 yaşındaki bir erkek hastanın hayatını kaybettiği açıklandı. Sağlık Bakanı Koca ilk ölüm haberini , "Bu gece korona virüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. 89 yaşındaydı , virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Pozitif sonuçların büyük bir kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum" sözleriyle duyurmuştu.

 

 

İKİNCİ ACI HABER 61 YAŞINDAKİ VAKADAN GELDİ

Ülkemizde yaşanan ikinci can kaybı ise dün geldi. Sağlık Bakanı Koca hayatını kaybeden vatandaşımızın 61 yaşında bir erkek vatandaş olduğunu açıkladı. Bakan Koca , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , "61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah tan rahmet diliyorum. Bugün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =