Geçmişi çok eskiye dayanan mesleklerde usta çırak ilişkisinin de önemine dikkat çeken ustalardan , ders niteliğinde sözler ve daha fazlası her Pazar Saat 17.00’de Ülke’nin Alın Teri’nde&hel

haber7
0

Hayatlarını el emeği göz nuruyla yaptıkları işlerden kazanan zanaatkârların , alın teri yolculuğu birbirinden güzel mesleklerin hikâyeleri ile Ülke TV’de… Programda bu hafta kışın  şifası   Tarhana  lezzetinin ustası Hülya Tuncer’in atölyesine konuk olunacak.

Emek , sabır ve tutku isteyen mesleklerin birbirinden derin hikâyeleri ‘Ülke’nin Alın Teri belgeseliyle izleyiciyle buluşuyor. Belgeselde bu hafta  Tarhana  ustası Hülya Tuncer’in hayatı ekrana gelecek. Havza Kadın Kolları Kurucu ortaklarından olan Hülya Tuncer , kadınları çalışma ortamına dâhil etmesinden ve ekonomiye sundukları katkıdan söz edecek. Kooperatif desteği ile  Tarhana  yolculuğuna başlayan Tuncer , eski tatları yaşatmanın gururunu yaşadığını söyleyecek.

Belgeselde ayrıca  Anadolu  sofrasının asırlardır süregelen  Tarhana  aşının , olmazsa olmaz baharatları ve yapım aşamaları ekrana taşınacak.

Geçmişi çok eskiye dayanan mesleklerde usta çırak ilişkisinin de önemine dikkat çeken ustalardan , ders niteliğinde sözler ve daha fazlası her Pazar Saat 17.00’de Ülke’nin Alın Teri’nde…

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =