Koronavirüs sebebiyle e-ticarete olan talep hızla artarken kolonya satışların 34 kat , eldiven satışlarında ise 19 kat artış gözlemlendi.

haber7
0

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesi ve devletin aldığı sıkı önlemlerin ardından vatandaşlar , günlük ihtiyaçlarını karşılamak için  e-ticaret  sitelerine yöneldi.

 

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan  Koronavirüs  salgınının ardından tüm dünyada alınan önlemler artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Çankaya Köşkü nde düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı nın ardından Türkiye nin aldığı önlemleri basın mensupları ile paylaştı.

Türkiye de de risk grubunu oluşturan yaşlıların evden çıkmamasının tavsiye edilmesi ve özel sektörde bir çok şirketin çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirmesi ile  birlikte  , online alışverişlerde tüm dünyada görüldüğü gibi Türkiye de de büyük bir artış gözlemlendi.

 

 

Kolonya satışı 34 kat arttı

GittiGidiyor Genel Müdürü , eBay MENA Bölge Direktörü ve TOBB  e-ticaret  Meclisi Başkanı Öget Kantarcı , "Koronavirüs’ün yayılımını azaltmaya yönelik alınan tedbirler doğrultusunda biz de dahil olmak üzere birçok şirket evden çalışmaya başladı. İnsanların kalabalık ortamlarda bulunmamasına dair öneriler ve evden çıkanların azalması doğrultusunda vatandaşların e-ticarete yöneldiğini görüyoruz. Kısacası evde çalışma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =