İran   Sağlık   Bakanı   Said Nemeki  , ülkesindeki yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili oranları  Dürüst  bir  şekilde  açıkladıklarını belirtti.

haber7
0

İran  Sağlık   Bakanı   Said Nemeki  , Nevruz Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda  Kovid-19  a ilişkin açıklamada bulundu.

İran ın koronavirüsle ilgili "bilgileri sakladığı" yönündeki iddialara  cevap  veren Nemeki , "İran da koronavirüsle ilgili açıklanan oranlar dünyadaki en dürüst oranlardan biridir. Pozitif çıkıp da halka açıklamadığımız hiçbir vaka yoktur , buna inanın. Oranları dürüst bir  şekilde  açıklıyoruz" ifadesini kullandı.

Nemeki salgının ilk çıktığı günlerde bunun açıklanmasının ertelenmesiyle ilgili olarak da "Salgının ilk çıktığı günlerde bazı arkadaşlar bunun seçim atmosferine etki edeceği yönünde kuşkularını dile getirdi. Benim inancım ise halk ile dürüst bir  şekilde  konuşulmasıdır. Bu nedenle zaman kaybetmeden ekiplerimizi görevlendirdik" dedi.

İranlı bakan ayrıca halkın uyarılara uyması ve kendilerine destek vermesi halinde salgını 2 haftada yenebileceklerini ifade etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =