Sivas'ta yerel kıyafetleriyle gezen  Taylandlı  turistler vatandaşlar tarafından Çinli sanılınca ortalık karıştı. Turistlerin kaldığı otelden yapılan açıklamada , sağlık kontrollerinin yapıldığı ve herhangi bir risk ta

haber7
0

Sivas ın Suşehri ilçesinde yöresel kıyafetleri ile dolaşan bir grup  Taylandlı   turist  şaşkınlıkla karşılandı. 

İlçe merkezinde turuncu renkli yöresel kıyafetleri içinde tek sıra halinde yürüyen bir kafile dikkat çekti. Kim olduğunu bilmeyen ilçe sakinleri , bu kişileri Çinlilere benzetti. 

Birçok kişinin meraklı bakışları altında yürüyen turistler etrafı selamladı. İlçede bazı kişilerin koronavirüs yayabilirler endişesi ve sosyal medya paylaşımları üzerine , turistlerin konakladığı otelin yetkilisi açıklama yaptı. 

"HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Otel yetkilisi Serhat Güven , "Son 2 gündür ilçemiz caddelerinde görülen Tayland vatandaşı olan turistler , işletmemizde konaklamışlardır. Otelimize giriş yaptıkları an itibariyle Suşehri Kaymakamlığı na bilgi verilerek Suşehri Toplum Sağlığı merkezi ile koordineli olarak gerekli sağlık kontrolleri yapılmıştır ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. Fakat sosyal medya üzerinden kişilerle alakalı birçok farklı resim ve video paylaşılarak insanları tedirgin edici yorumlar yapılmaktadır. Şahıslar otelimizden ve ilçemizden ayrılmışlardır , herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir" dedi. 

Yapılan araştırmada  Taylandlı  turistlerin 1 Mart ta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =