Prof. Dr. Ateş Kara , Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde radikal önlemler aldığını söyleyerek vatandaşında kişisel önlemini alması gerektiğini ifade etti. Hastalığın hafife alınmaması gerektiğini s&ou

haber7
0

Bilim  Kurulu   Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara  , yeni tip koronavirüsün hafife alınmaması gerektiğini söyledi. Gençlerin hastalığı kolay atlatabildiğini ancak akciğerde kalıcı hasarlar bıraktığını belirten Kara , Covid-19 için vatandaşın kendi önlemini alması gerektiğini ve sosyal izolasyonun önemli olduğunu kaydetti. 

"TÜRKİYE NİN VİRÜSLE MÜCADELESİ DOĞRU VE YERİNDE"

Ateş Kara , katıldığı canlı yayında Türkiye nin yeni tip koronavirüsle mücadelesinin doğru ve yerinde olduğunu söyledi. Dünyada bu hastalığı öteleyebilen ikinci bir ülke olmadığını belirten Kara , Singapur dan örnek verdi ve radikal önlemlerle hastalığın üstünden gelindiğini söyledi. 

"SİNGAPUR ÖRNEK ÜLKE"

Singapur un virüsle mücadelesini örnek gösteren Kara sözlerini şöyle sürdürdü; "Singapur güzel bir örnek. Vaka sayılarını erken gördüler , daha bilgiler bu kadar yokken gördüler. Çok başarılı oldular vaka sayısını da minumumda tutarak bunu atlattılar. Çin i söylüyoruz fakat bugün ülkede görülen vakaların tamamı Çin in dışından gelenler oluşturuyor. Yani yurtdışından gelenler yeni vaka.

"AKCİĞERLERDE KALICI HASAR OLABİLİR"

Bu hastalığı öyle veya böyle hafife ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =