Filistin  Devlet Başkanı Mahmud  Abbas  ,  İsrail  makamlarına , ülkede yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bulaşma riskiyle karşı karşıya olan Filistinli tutukluları serbest bırakma çağrısı yaptı.

haber7
0

Abbas ,  Filistin  Devlet Televizyonu’nda yaptığı açıklamada , Tel Aviv yönetimine Kovid-19 vakalarının hızla arttığı ülkedeki cezaevlerinde bulunan Filistinli tutukluları serbest bırakma çağrısında bulundu.

Filistin Devlet Başkanı ayrıca , İsrail’in mahkumların selametinden sorumlu olduğuna vurgu yaptı.

Öte yandan koronavirüsün işgal altındaki  Filistin  kentlerinde yayılmasını engellemek için çok ciddi çalışmalar yürüttüklerine dikkati çeken  Abbas  , şunları söyledi:

"Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve tüm dünyaya saldıran bu tehlikeli virüsle mücadele için tüm gücümüzü kullanıyoruz ve halkımızı ondan korumak için uzman kurumlarla çalışıyoruz." 

Filistin Esirler Cemiyeti , bugün yaptığı yazılı açıklamada  İsrail  cezaevlerinde bulunan 4 Filistinli tutuklunun Kovid-19 şüphesiyle karantinaya alındığını belirtmişti.

Öte yandan ,  Filistin  hükümeti , işgal altındaki Batı Şeria da 3 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini , böylece  Filistin  de Kovid-19 görülen kişi sayısı 47 ye yükseldiğini ilan etmişti.

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ise dün akşam yeni Kovid-19 salgınının ilk görüldüğü Batı Şeria nın Beytullahim kentinde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

-  Filistin  deki Kovid-19 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =