Suriye’nin  İdlib  kentinde  şehit  olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın (28) acı haberi , Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki ailesine verildi.

haber7
0

Suriye’nin  İdlib  kentine yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’nda Muhanbal bölgesi meskun mahal girişinde roketatarlı saldırıda  şehit  düşen Ekinözü ilçesi Kürtül Mahallesi nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın (28) acı haberi , Elbistan’da ikamet eden ailesine verildi.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir tarafından verilen şahadet haberini , Yunus Emre Mahallesindeki evinde alan anne Selamet Taş , gözyaşlarına boğuldu. Kaymakam Demir , acılı anne Taş’a başsağlığı dileklerinde bulundu. Şehidin evinin etrafı , Türk bayrakları ile donatılırken , acı haberi duyan yakınları da acılı ailenin yanına koştu.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir , en zor görevlerim arasında dediği  şehit  haberi için , “Bu zor görevi , şehidimizin baba ocağında ifa etmenin hüznünü , kederini yaşadım. Ailesinin , yakınlarının ve tüm ülkemizin başı sağ olsun. Şehidimizin ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

BABASI ACI HABERİ ANTALYA DA ALDI

4 çocuklu ailenin en büyüğü olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın babası Muhyi Taş’ın ise Antalya’da olduğu öğrenildi. Baba Taş’ın , evladının şehadet haberini , çalışmak için gittiği Antalya’da aldığı bildirildi.

Bekar olan  şehit  Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =