Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı  Feyzullah Yetgin  , konutta asgari  Peşinatın  yüzde 10'a düşürülmesinin , peşinatını tamamlayamadığı için  konut  alımını ertelemek zorunda

haber7
0

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı  Feyzullah Yetgin  , konutta asgari  Peşinatın  yüzde 10 a düşürülmesinin , peşinatını tamamlayamadığı için  konut  alımını ertelemek zorunda kalan önemli bir  kesimi   harekete  geçireceğini bildirdi.

Yetgin , yaptığı yazılı açıklamada , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında konutta kredilendirilebilir miktarın yüzde 90 a çıkarılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs salgınının önüne geçmek ve ekonomik riskleri en aza indirmek için alınan önlemlerin hayati önemde olduğunu vurgulayan Yetgin , gayrimenkul sektörünü yönelik düzenlemenin hem sektör hem de  konut  alıcıları açısından çok önemli olduğunu anlattı.

Yetgin , 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarın yüzde 80 den yüzde 90 a çıkarılmasına ilişkin , "Asgari  Peşinatın  yüzde 10 a düşürülmesi peşinatını tamamlayamadığı için  konut  alımını ertelemek zorunda kalan önemli bir  kesimi   harekete  geçirecektir. Başkanımız ve ilgili tüm bakanlıklarımızın destekleriyle gayrimenkul sektörü , bu süreçten de güçlenerek çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Feyzullah Yetgin , gayrimenkul sektörünün , kamunun yeni yol haritasına paralel bir şekilde tekrar hareketleneceğine , büyümeye ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =