Corona   virüs   testi  ücretli mi?  Corona   virüs  salgının ardından Sağlık Bakanlığı peş peşe açıklamalar yapmaya devam ediyor.  Corona   virüs  hastalık şüphesi barındıran vatandaşlar için başvurulabilecek ha

haber7
0

Türkiye de  Corona  virüs hastalarının sayısının artması ile birlikte vatandaşlar  Corona   testi   yapan  hastaneleri merak etmeye başladı. Salgının önüne geçmek isteyen Sağlık Bakanlığı ise  Corona  virüsü  testi   yapan   hastanelerin  listesini açıkladı. Yüksek ateş , kuru öksürük gibi şikayetleri olan hastalar çok geçmeden en yakın aşağıda listesini açıkladığımız hastanelerden birine başvurarak  test  yaptıra bilir. 

CORONA VİRÜS TESTİ ÜCRETSİZ Mİ?

Sağlık bakanlığı tarafından  Corona  virüs  testi  ve tedavisi yapılan  hastanelerin   listesi  açıklandı. En çok merak edilenlerin başında ise  Corona  virüs  testi  ücretinin ne kadar olduğu oldu. Sorunun cevabı ise Bilim Kurulu üyesi Pof. Dr. Alpay Azap tarafından yanıtlandı. Azap Türkiye’de  Corona  virüsü testlerinin maliyetinin devlet tarafından karşılandığını ve ücretsiz olduğunu söyledi.

TÜRKİYE DE KORONA VİRÜS HASTALARININ BAŞVURABİLECEĞİ HASTANELER

İşte o hastaneler;

- Adana Şehir Hastanesi

- Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

- Ankara Şehir Hastanesi

- Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

- Bursa Şehir Hastanesi

- Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

- Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi

- Elazığ Fethi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =