Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması kullanıcılarının  corona   virüs  (COVID-19) hakkında bilgiye ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını yayına aldı.

haber7
0

İlk olarak Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkan bugün 100 ün üzerinde ülkede görülen corona  virüs salgını nedeniyle   WhatsApp  yeni bir adım attı. TechCrunch ta yer alan habere göre , Facebook un bünyesinde bulunan  WhatsApp  kullanıcılarının   corona  virüs (COVID-19) hakkında bilgiye ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını yayına aldı.

 

 

WhatsApp  tan  konu ile ilgili yapılan açıklamada bu sayfada yer alan bilgilerin Dünya Sağlık Örgütü , UNICEF ve UNDP den edinildiği bilgisinin altı çizildi.

Dün  WhatsApp  ı bünyesinde bulunduran Facebook ,  corona  virüs salgını ile ilgili sahte ve yanıltıcı paylaşımlar ile mücadele etmek için yeni bir güncelleme yapacağını duyurmuştu.

 

 

Bu konuda mesai harcayan tek şirket Facebook değil. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft , vaka ve ölüm sayılarını gösteren interaktif bir bölüm ile beraber virüs ile ilgili haberlerin de yer aldığı  corona  virüsü odaklı bir internet sitesi oluşturmuştu.

Benzer bir proje üzerinde çalışan Google ın da önümüzdeki günlerde kendi  corona  virüs bilgi platformunu kullanıma sunması bekleniyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =