İran'da  sahte   içki   nedeniyle  6 Mart'tan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 180'e çıktı.

haber7
0

Fars eyaleti Acil Durum Merkezi Başkanı Muhammed Cevad Muradiyan , eyalette 6 Mart tan bu yana sahte içki nedeniyle 427 kişinin zehirlenerek hastanelere başvurduğunu iletti.

Bugüne kadar zehirlenenlerden 65 kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Muradiyan , şu anda 14 kişinin de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü belirtti. Muradiyan , "Maalesef sosyal medyada alkolün koronavirüsü kontrol edebileceğine dair söylentiler bu duruma yol açtı." ifadelerini kullandı.

50 BİN LİTRE İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan Fars eyaletinde istihbarat birimlerinin son birkaç gündeki operasyonlarında 50 bin litre alkolün ele geçirildiği ve üretici ve dağıtıcı oldukları belirlenen çok sayıda kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Fars eyaletinde  can  kayıplarının artmasıyla İran genelinde  sahte  içkiden yaşamını yitirenlerin sayısı 180 e çıktı. Hastanelerde tedavi altına alınanlardan şu ana kadar Huzistan da 51 , Erdebil de 19 , Elburz da 15 , Mazenderan da 12 , İsfahan da 7 , Kürdistan da 6 , Hemedan da 4 , Hürmüzgan da da 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Ahvaz Başsavcı Vekili Ali Beyranvend ,  sahte  içki soruşturmasıyla ilgili 17 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =