Düzceli terzi Hamit Şengül , korona virüsü salgını nedeniyle oluşan  Talep  üzerine  maske  üretimine başladı. Rengarenk yıkanabilir  maskeler  üreten Şengül , "Talep patlaması oldu" dedi.

haber7
0

Çin in Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından hızlı bir şekilde diğer ülkelere de yayılan korona virüsten korunmak için  maske  kullanımı arttı.

Türkiye de de korona virüsünün çıkmasının ardından eczanelerde  maskeler  neredeyse tükenirken , Düzceli terzi Hamit Şengül maskeyi kendi üretmeye başladı.

Eczanelerde satılan tek kullanımlık maskelerden bir tane alan Şengül , birebir aynısını üretmeye başladı. Yıkanabilir olarak tasarladığı maskelerin dışarıdan hava almaması için telini de unutmayan Şengül ,  Talep  patlaması yaşadığını söyledi.

Şengül , “Organize Sanayi Bölgesi nde bulunan bir firmanın bizden  maske  talebi oldu 2 hafta önce Türkiye de  korona virüs  çıkmadan önce. Firma  maskeler  pahalılaşınca işçiye vermek için bize talepte bulundu. Üzerinde biraz çalıştık , en son bu hale getirdik. Memnun kaldılar , dikiyoruz. Ülkemizde çıkınca da bizde burada vatandaşa hizmet amacı ile satmaya başladık. Bizden şu anda  Talep  edenler var. Bizimkilerin avantajı yıkayıp da kullanabiliyor. Yani kağıtlar gibi tek kullanımlık değil. Evde güzel bir şekilde yıkayıp dezenfekte edilirse tekrar kullanılabilir. Diğer  maskeler  gibi ağzı ıslatma gibi şeyleri de yok. Renkli renkli çalışıyoruz. Beyaz çalışıyoruz , pembe çalışıyoruz , krem çalışıyoruz. Talebe göre. Sıkıntı yok , her renk yapabiliriz. Normal orijinalinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =