İstanbul'u ziyaret eden yabancı  Turistler  , Türkiye'de kendilerini güvende hissettiklerini ve yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili alınan önlemlerin  yeterli  olduğunu söyledi.

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen tatil planlarını ertelemeyerek Türkiye ye gelen Rus , Amerikalı , Yeni Zelandalı ve Kırgız  Turistler  kendilerini güvende hissettiklerini , hükümetin ve halkın  yeterli  önlemi aldığını düşündüklerini kaydetti. İstanbul a girişte havaalanında termal kamera taramasından geçtiklerini ve kendilerinde herhangi sağlık sorunu olmadığını belirten  Turistler  , Tarihi Yarımada yı yürüyerek keşif için fırsat bulduklarını anlattı. Amerika Birleşik Devletleri nden iki gün önce eşi ve çocuğuyla İstanbul a gelen Wafy Şerif , "Kesinlikle Türkiye de kendimi güvende hissediyorum." diyerek Türk insanının hijyen konusunda son derece hassas olduğunu vurguladı. Şerif , Türkiye deki gözlemlerini şöyle özetledi:

"Türkler koronavirüsü önemsedi ve ciddi önlemler aldı. Özellikle burada insanların hepsi eldiven ve maske takıyor. Kolonya ve dezenfektan kullanıyor. Cemaatle namazlar bile yasaklandı. Böyle durumlarda yapılması gereken doğru bir şey. 2 gün sonra Türkiye den ayrılacağım. Buranın güvenli olduğunu düşündüğüm için ailem konusunda çok tedirgin değilim."

"TÜRKLERLE KARDEŞİZ"

Rusya dan kafileyle Türkiye ye gelen turistlerden İrina Smirnov ise Türkiye yi çok sevdiğini belirterek , "Koronavirüs ya da başka bir şey bizi buraya gelmekten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =