Koronavirüsle ilgili 2007 yılında yayınlanan bir makale tekrar gündeme geldi. Güney Koreli akademisyenler tarafından kaleme alınan makalede "Yarasaların barındırdığı geniş çaptaki SARS-CoV vari virüslerle birlik

haber7
0

Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkarak , kısa süre içerisinde küresel bir salgın haline dönüşen koronavirüsün neyden kaynaklandığına yönelik tartışmalar sürüyor.

Bilindiği üzere koronavirüsün bir hayvandan insana bulaştığı yönünde tahminler yürülüldü. Bu hayvanın  Yarasa  mı yoksa pangolin mi olduğuna yönelik bilimsel bir kanıt henüz bulunamadı.

2007 YILINDA UYARMIŞLAR: SAATLİ  bomba  GİBİ

2007 yılında Güney Koreli iki akademisyen tarafından yayınlanan bir makalede ise yer verilen ifadeler oldukça dikkat çekti.

Yasalar ile egzotik memelilerin Çin mutfağında yoğun olarak kullanıldığına dikkat çeken akademisyenler şu ifadelere yer verdi: "Nalburunlu yarasaların barındırdığı geniş çaptaki SARS-CoV-vâri virüslerle birlikte , egzotik memelilerin Güney Çin in yöresel mutfağında bir araya gelmesi (olası bir salgının) patlak vermesi için an meselesidir. SARS ve diğer tür yeni tür virüslerin hayvanlardan insanlara bulaşma olasılığı göz ardı edilemez"

HAYVAN PAZARI VİRÜSÜN ÇIKIŞ NOKTASI OLABİLİR

2019-nCoV virüsünün ilk olarak Vuhan daki Huanan balık pazarında ortaya çıkmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Bazı deniz canlıları  koronavirüs  taşıyor olabilseler de , pazarda tavuk ,  Yarasa  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =