Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu  ekonomik  faaliyetin desteklenmesine yönelik tavsiye kararları aldı. Buna göre ; Vade , ödeme , taksit ödeme ve teminat koşullarında esneklik sağlanması ,ayrıca yapılandırma talep

haber7
0

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu’nun 18 Mart 2020 tarihli toplantısında yaşanmakta olan küresel salgının getirdiği riskler ve etkileri değerlendirilmiştir.

Küresel ekonomideki olumsuz gelişmelere rağmen , ülkemizde geçen yılın son çeyreğinde başlayan toparlanmanın sürmesi beklenmektedir. Ancak , koronavirüs salgınının uluslararası  ekonomik  ve sosyal ilişkiler üzerindeki olumsuz etkilerinin toparlanmayı sınırlandırması muhtemeldir.

Gelişmelerin Türkiye ekonomisine olumsuz yansımalarını mümkün olduğu ölçüde sınırlı düzeyde tutmak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından kapsamlı önlemler alınmaktadır. Bunların etkilerinin olumlu olmasını desteklemek , üretimin , yatırımın , ihracatın , ticaretin , istihdamın , kısaca sağlıklı büyümenin sürdürülmesine azami ölçüde katkı sağlamak amacıyla Yönetim Kurulu tarafından , takdiri üyelere ait olmak üzere , tavsiye niteliğindeki aşağıdaki karar alınmış ve Üyelerle paylaşılmıştır:

Tavsiye kararı: Bankalarımıza , sağlık alanındaki gelişmelerden ve salgının sınırlandırılmasına yönelik alınan tedbirlerden dolayı gelir-gider dengesi geçici olarak etkilendiği için ek kredi ihtiyacı olan , borçlarını vadesinde ödemekte zorlanan , borçlarını ödemeye niyetli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =