Tüm dünyayı ayağa kaldıran Korona virüs salgınının Türkiye'de de görülmesi ve yetkililerden gelen “Evden çıkmayın” uyarıları sonrası insanlar alışveriş için marketlere akın etti.

haber7
0

Yapılan toplu gıda alışverişlerinin saklanması için de bu sefer  derin   dondurucu  ürünlerine yönelen vatandaşlar satışları arttırdı.

Simfer Türkiye Pazarlama Müdürü Aslı Aydoğdu , son dönemde  derin  dondurucuların satışlarında artış olduğunu belirtirken , insanların virüsten etkilenme , sokağa çıkma yasağı , ürün temininde yaşanabilecek sıkıntılar , ürünlerin fiyatlarının yükselmesi gibi endişelerinin artmasıyla birlikte gıda alışverişlerinde ihtiyaç fazlası alımlar yaptığını , sonrasında yaptıkları alışverişleri saklamak için  derin  donduruculara yöneldiğini satış adetlerinden ve sahadan gelen taleplerden gözlemlediklerini belirtti.

Aydoğdu , artan talep karşısında yeterli stoklarının bulunduğunu , doğabilecek olağanüstü talebe karşı bile üretim kapasitelerinin bunu karşılamaya hazır olduğunu ancak yine de virüs nedeniyle yaşanan sürecin kısa zamanda normale dönmesini temenni ettiklerini iletti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =