Yunanistan'ın sınırda sığınmacılara karşı gazla müdahalesinde en çok çocuklar etkileniyor.  Yunanistan  , sınırda bekleyen sığınmacılara yoğun göz yaşartıcı ve biber gazlarıyla müdahale etti. Gazdan etkil

haber7
0

Sığınmacıların  Avrupa  ya geçme hayaliyle sınırda beklemelerinde 3. haftaya girildi.

Sınır köylerinden  Meriç Nehri  ni botlarla aşarak Yunanistan a geçenlerin yanında binlerce sığınmacı da Yunan sınırında bekliyor.

Sınırda bekleyenlere  Yunanistan  sık sık mermi , tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale ediyor. Bu müdahalelerde yüzlerce  Sığınmacı  yaralandı , 3  Sığınmacı  ise yaşamını yitirdi.

MİNİK SIĞINMACI GAZDAN ETKİLENDİ

Yunanistan sert müdahalelerini , dün gece saatlerine kadar sürdürdü.

Sınırda bekleyen sığınmacılara yoğun göz yaşartıcı ve biber gazlarıyla müdahalede pek çok  Sığınmacı  yaralandı , yüzlerce  Sığınmacı  gazdan etkilendi.

Gazdan etkilenenler arasında en dikkati çekeni ,  Sığınmacı  bir çocuktu.

Mehmetçikle oyunlar oynarken AA muhabirlerinin görüntülediği , Mehmetçiğin kucağından indirmediği 3 yaşındaki  Sığınmacı  çocuk , aynı günün akşamında  Yunanistan  ın attığı gazdan etkilendi.

Gözyaşı döken  Sığınmacı  çocuk , ailesi tarafından alandan uzaklaştırdı. Gazdan etkilenen yüzlerce  Sığınmacı  gibi ona da sahra çadırında müdahale edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =