Corona virüsün dünya çapında hızla yayılması üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitime ara vermesi ve öğrencilerin önümüzdeki günlerde uzaktan eğitime başlaması üzer

haber7
0

Corona virüs nedeniyle eğitime ara veren okullar önümüzdeki günlerde online derslere başlayacak. Salgının hızla yayılmasından dolayı uzaktan eğitime geçen Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin derslerden geri kalmamaları ve mağdur olmamaları için iletişim şirketleriyle anlaşma yaparak gerekli başvuruların yapılması durumunda  internet  3 GB ile 8 GB arasında ücretsiz olacağını duyuruldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığının okullara ara vermesinin ardından  EBA  üzerinden uzaktan eğitime başlayacağını duyurduktan sonra öğrencilerin eğitim esnasında mağdur olmaması için EBA’dan online başvuru yapmaları halinde ücretsiz internetlerini kullanmaya başlayabilecekler.

ÜCRETSİZ İNTERNET BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

 

Türk Telkom ,  Vodafone  ,  Turkcell  olmak üzere üç iletişim ağı öğrencilerin bu süreçte eğitim alabilmeleri hususunda ücretsiz  internet  hizmeti sunmakta. Bu intertin tanımlanması ve aktif hale gelebilmesi için her iletişim şirketinin farklı başvuru şekilleri bulunmaktadır. İşte iletişim şirketlerinin adım adım başvuruları:

1- TÜRK TELEKOM

Türk  Telekom  kullanıcıları , Türk Telekom’un öğrencilere sunduğu 8 GB’lik internetten istifade edebilmeleri için  EBA  yzıp 5555’e ücretsiz SMS göndermeleri yeterli olacaktır.

2- ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =