Umreden ve Avrupa'dan geldikten sonra KYK  yurtlarında  karantinaya alınanlara tuvalet kağıdı , iç çamaşırı , havlunun da içinde bulunduğu sağlık kiti dağıtıldı.

haber7
0

Koronavirüsle mücadele için umreden ve Avrupa dan gelen Türklere  karantina  süresinde kalacakları yurtlarda kullanmaları için tuvalet kağıdı , iç çamaşırının da bulunduğu paketler verildi.

Tüm dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan ve 200 binden fazla insanda görülen koronavirüse karşı mücadele kapsamında umrede ve  Avrupa  da bulunan Türkler , ülkeye döndükten sonra Ankara , Konya ve İstanbul da Kredi ve Yurtlar Kurumu nun üniversite öğrencileri  yurtlarında  14 günlük  karantina  süresini geçirecek.

TEMİZLİK PAKETİ DAĞITILDI

Yurtlarda kalan misafirlerin kaldıkları sürede kullanmaları için temizlik ve sağlık paketi dağıtıldı. Paketlerde ise şunlar yer aldı: 1 rulo büyük  havlu  , 1 rulo tuvalet kağıdı , 3 adet atlet , 3 adet alt iç çamaşırı , 3 adet çorap , diş fırçası ve diş macunu , şampuan ve sabun , vücut havlusu , el-baş havlusu , terlik. 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz pazar günü yurda dönen yaklaşık 10 bin umreci Ankara ve Konya daki yurtlarda , dün  Avrupa  dan dönen yaklaşık 3 bin Türk de İstanbul daki yurtlarda karantinaya alınmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =