Milli Eğitim Bakanı  Selçuk  , Anadolu Ajansı Editör Masası'nda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk  , Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası nda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

 

 

 

Bakan Selçuk un açıklamalarından satır başları:

Uzaktan eğitimin uzayıp uzamaması konusu Bilim Kurulu nun dünya ve Türkiye deki gelişmeleri izleyip alacağı tavsiye kararlara bağlı olacak. Biz bu kararları alırken tek başımıza almıyoruz. Tüm bakanlıklar eşgüdümlü alıyoruz. 

Diyelim ki süreç uzadı. Bununla ilgili hazırlığımız var. Daha da uzadı diyelim , dönem kapandı diyelim mesela... Bunu olasılık olarak söylüyorum. Bizim görevimiz bunun hazırlıklarını yapmak. Bizim yaptığımız şey bu. Burada şu sorulabilir. Acaba şöyle mi olabilir böyle mi olabilir. Emin olun biz de önümüzdeki tabloya anlık bakıyoruz. Şu olursa bu olursa diyerek farklı senaryolar geliştiriyoruz. Hepsiyle ilgili senaryolarımız var. Kaç stüdyomuz var , kaç öğretmen bu süreci ne kadar sürdürebilir... Bunların matrisi çıktı ve bunlar üzerinde çalışıyoruz.

(Tatil uzayacak mı? Dönem kapanacak mı?) Biz çocuklarımızın hukukunu her zaman koruruz. Önemli olan dezavantajlı duruma sokmamak. Uzaktan eğitimin yürütülmesi söz konusu ama biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız. Bu rahat olun demek. Biz size destek oluyoruz. TV ile Youtube içeriği ile vs. vs... Senaryo ne olursa olsun. Bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =