Tüm dünyaya hızla yayılan yeni tip corona virüse karşı önlem alınmaya devam ediliyor. Koronavirüs  Bilim   Kurulu  , restoranlarda masalar arasındaki mesafenin en az 1  metre  olması kararı aldı.

haber7
0

Bilim  Kurulu  restoranlarda genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için uygulanması önerilen temel enfeksiyondan korunma ve kontrol ilkelerini belirledi.

 

 

MASALAR ARASINDAKİ  MESAFE  1 METREDEN AZ OLMAYACAK

Buna göre , masaların arasındaki  MESAFE  1 metreden az olmayacak şekilde (tercihen 2 metre) düzenleme yapılacak.

 

 

Odalar ve diğer kapalı alanlardaki camlar günlük rutin temizlik esnasında açık olacak ve temizlik sonrası en az 1 saat havalandırılacak.

KAPI KOLLARI , TUVALET VE LAVABO TEMİZLİĞİNE ÖZEN GÖSTERİLECEK

Genel temizliğin su ve deterjanla yapılması yeterli olacak. Özellikle eller ile sık dokunulan yüzeyler; kapı kolları , bataryalar , tırabzanlar , sık dokunulan düğmeler , telefon ahizesi , ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavabo temizliğine özen gösterilecek. Bu alanların temizliği için su ve deterjan ile temizlik yapıldıktan sonra oranında sulandırılmış çamaşır suyu veya klor tablet kullanılacak. Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak. Bilim  Kurulu  ndan , mikroorganizmalara (bakteri , virüs , mantar vb.) yönelik daha etkili olduğu öne sürülen birtakım özel ürünlerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =