Gaziantep  Büyükşehir Belediyesi tarafından Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı Türkiye’de bir ilke imza atılarak il genelinde bulunan eczanelere yönelik  dezenfekte  ve ilaçlama çalışmaları yapıld

haber7
0

Çin’in Wuhan kentinden başlayarak kısa süre içerisinde bölgesel bir salgın olmaktan çıkan ve küresel bir enfeksiyon tehdidine dönüşen Corona Virüs için hem ülke hem de şehir olarak gerekli önlemler her geçen gün artırılıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesince halkın bugünlerde en çok ziyaret ettiği noktalar arasında ilk sırada bulunan eczanelere yönelik ilaçlama ve  dezenfekte  çalışması yapılarak örnek bir belediyecilik anlayışı sergilendi. 

Kent genelinde halka yoğun hizmet veren eczanelerde alışveriş esnasında herhangi bir enfeksiyona maruz kalınmaması için yeni bir çalışma organize edilerek Gazi şehirdeki tüm  eczaneler   dezenfekte  edildi. Bu hedeften hareketle ise kısa sürede özellikle Avrupa’da yayılan virüse karşı daha güçlü tedbirler alınarak salgın tehdidinin ortadan kaldırılması amaçlandı. 

Konu hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , Corona Virüs salgınına karşı gerekli hassasiyetin belediye ekiplerince gösterildiğine dikkati çekerek , şehrin sağlıklı ortamının koruması adına vatandaşın da duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =