ASELSAN  , hayata geçirdiği akıllı ulaşım sistemleriyle hem hayatı kolaylaştırıyor hem de hizmetlerin daha iyi koşullarda sunulmasına katkıda bulunuyor.

haber7
0

Şirket , bilgi ve iletişim teknolojilerinde sahip olduğu farklı yeteneklerle geliştirdiği çözümleri ulaştırma sektörünün kullanımına sunuyor.

 

Ücret toplama sistemleri konusunda Türkiye nin lider kuruluşları arasında yer alan  ASELSAN  , geçen yıl bu alanda yoğun bir faaliyet yürüttü.

İstanbul‐İzmir Otoyolu , Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu nda yeni kesimlerinin açılmasıyla sisteme yeni ücret toplama istasyonları ilave edildi.

 

Geçen yıl Menemen‐Aliağa‐Çandarlı Otoyolu Ücret Toplama Sistemi tesis edilerek işletmeye açıldı ve Ankara‐Niğde Otoyolu Ücret Toplama Sistemi ne ilişkin sözleşme imzalanarak , yıl sonu itibarıyla kurulum çalışmalarına başlandı. Ankara‐Niğde Otoyolu Ücret Toplama Sistemi nin bu yıl tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen 2 bin 200 kilometrelik devlet otoyollarında ve yap-işlet-devret yöntemiyle özel işletmelerce işletilen  Otoyollarda   ASELSAN  ın tesis ettiği ücret toplama sistemleriyle 2019 da yaklaşık 350 milyon araçtan ücret alındı.

ASELSAN , akıllı ulaşım sistemleri alanında 30 yıla yakın deneyimiyle otoyol ücret toplama sistemleri , otoyol trafik yönetim sistemleri ,  araç ve plaka tanıma  sistemleri geliştiriyor.

Şirket , otoyol ücret toplama sistemleri alanında , nakit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =