Koronavirüs salgını sonrasında vatandaşların evlerden mecbur olmadıkça çıkmamaları yönünde çağrılar gelirken bankalar da müşterileri için harekete geçti.  tüm  şubelerde çalışa

haber7
0

Koronavirüs salgını yüzünden binlerce işletme geçici olarak kepenk indirirken ilgi alanlarından ötürü faaliyetlerine devam etmek zorunda olan çok sayıda işletme ise kendi çapında hem müşterilerini hem de çalışanlarını korumak için bir dizi önlemler alıyor.

Söz konusu işletmelerden biri de bankalar... Ekonomik döngünün devamı ve para alışverişinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için hizmet veren çoğu  banka  yüz yüze temas olmasından kaynaklı çalışanlarına maske ve eldiven takma zorunluluğu getirmiş durumda.

Tabi bankaların aldığı önlemler sadece maske ve eldivenle de sınırlı değil.

ŞUBELERE KADEMLİ ALIM

Kimi bankalar riskli görülen noktalardaki şubelerini de geçici olarak kapatma kararı alırken açık tutulan şubelerde ise olası yoğunluğun önüne geçmek için müşterilerini kademeli olarak içeriye alarak işlemlerini gerçekleştiriyor.

EFT VE HAVALE ÜCRETLERİ KALDIRILDI

Öte yandan müşterilerinin  banka  şubelerine olan gereksinimlerini azaltmak için de bir dizi kolaylığı ve avantajı devreye alan bankalar bir bir ATM ve mobil kanallar üzerinden yapılan işlemlerde ücret alınmayacağını açıklamaya başladı.

GÜNLÜK LİMİT 5 BİN TL YE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =