ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada’da , koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm konaklama tesisleri , 19 Mart-15  Nisan  tarihleri arasında  kapalı  olacak.

haber7
0

Her yaz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bozcaada ilçesinde ,  koronavirüs  tedbirlerinin ardından yolcu ve araç sayısında artış yaşandı. Bu gelişme üzerine Belediye Başkanlığı ile Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu (BOZTİD) , adadaki konaklama tesislerinin , 19 Mart-15  Nisan  tarihleri arasında , tedbir amaçlı kapatılması kararı aldı.

 

Bozcaada Belediye Başkanı CHP’li Hakan Can Yılmaz , alınan kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Başkan Yılmaz , ’Önemli Duyuru’ başlığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İlçemizde son günlerde geliş yönünde görülen olağandışı bir yolcu ve araç artışı sebebiyle , Bozcaada halkından ve esnafımızdan gelen talep , görüş , dilek ve öneriler neticesinde , Bozcaada Belediye Başkanlığı ve Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu arasında bir görüşme yapılmıştır. Varılan tam mutabakat neticesinde , ülke ve dünya gündeminde büyük bir tehlike olarak hayatımızda olan viral salgın tehdidinin risklerini en aza indirmek , viral yayılmanın engellemesini sağlamak ve sosyal yalıtımı destekleyebilmek amacıyla tedbiren , 5393 Sayılı Belediye Kanunun Belediye Başkanı’nın görev ve yetkilerini düzenleyen Madde 38/m (Belde halkının huzur , esenlik , sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak) bendine istinaden belediye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =