Adana'da , yaklaşık 10 bin  kişiye  asılsız ''corona virüs''  mesajı  atan Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur ''halk arasında endişe , korku ve panik yaratmak&#

haber7
0

Adana Valiliği , kentte gazeteci ve vatandaşların cep telefonuna , Sayın K.K.A , daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır.  Adana  Şehir Hastanesi nde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir  mesajı  geldi.

Bir süre sonra aynı numaradan , Az önceki mesaj yanlış , özür dileriz ifadelerinin yer aldığı bir başka mesaj daha iletildi.

DOKTOR DA MESAJ DA ASILSIZ ÇIKTI

Adana Valiliği , mesajlar üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda gönderilen mesajın asılsız olduğu tespit edildi. Mesajda belirtilen isimde bir doktorun da olmadığı bildirildi.AÇIĞA ALINMIŞTI , TUTUKLANDI Konuyla ilgili olarak  mesajı  gönderdiği tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğü nde görevli memur A.T. hakkında Çukurova Kaymakamlığı tarafından soruşturma açılıp , açığa alındı.

Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü ne bağlı Güvenlik Şube ekipleri ,  A.T. yi gözaltına aldı.

Şüphelinin yaklaşık 10 bin  kişiye  asılsız corona virüs  mesajı  attığı ve mesajda adı geçen K.K.A nın yine aynı müftülükte çalıştığı öğrenildi.

Emniyete götürülen A.T. , sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece halk arasında endişe , korku ve panik yaratmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =