Bazı hastalar karantinaya alınma korkusundan ve insanların kendilerinden kaçacağı endişesinden hekimlerin sorularına doğru cevap vermiyor. Bu da salgını artırıyor.

haber7
0

Sağlık Bakanlığı ,  koronavirüs  salgınına karşı alarm durumunda. Ancak hastanelerden gelen bilgiler ürkütüyor. Virüslü hasta sayısı 100’ü geçti. Sağlık ekiplerinin özverili çalışmalarına rağmen virüs yayılıyor. Bunun altında ise virüsün bulaştığı kişilerin kendilerini gizlemesi yatıyor. Büyük bir şehrimizde  karantina  altına alınan 30’lu yaşlarda bir gencin yabancı uyruklu kişilerle temas ettiği belirlendi. Gencin , birlikte vakit geçirdiği diğer arkadaşlarının nerede olduğu bilinmiyor. Yine yaşlı bir hastanın yurt dışından gelenlerle kucaklaştığı ortaya çıktı. Başka bir taşıyıcının İranlı bir grupla vakit geçirdiği tespit edildi.

 

 

AYIPLANMA KORKUSU Bu hastaların sağlık kuruluşlarına ilk müracaatlarında bu bilgileri gizlediği belirlendi. Hastanın öyküsünün önemli olduğunu belirten uzmanlar şu uyarıları yaptı: Hastanelere başvuranların ilk olarak öksürük , yüksek ateş ve nefes darlığına bakılıyor. Acil servis girişlerinde COVID-19 triaj ekibi bulunuyor. Bunlar muhtemel vakaların ateşini ölçüp ilgili yerlere sevk ediyor. Ancak bazı hastalar karantinaya alınma korkusundan ve insanların kendilerinden kaçacağı endişesinden hekimlerin sorduğu sorulara doğru cevap vermiyor. Bu da salgını artırıyor.

SUÇ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =