Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs  Giyim   perakendecileri   mağazalarını  da etkiledi.  Giyim  perakendesi ve üretimi yapan şirketler  mağazalarını   geçici  bir süreyle kapattıklarını açıkladılar. Satı

haber7
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , dün gece saatlerinde yaptığı açıklamada 61 yaşında bir erkek hastanın  koronavirüs  nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade ederek , "Bugün sonuçlanan testler , tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konulup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191 e ulaştı" dedi.

 

Giyim sektöründeki adı tanınmış pek çok şirket hem perakende  mağaza  işlettiği hem de imalat yaptığı için bu durum bazı

şirketlerin üretimi de kestiğini gösteriyor.

GEÇİCİ  olarak  FAALİYETLERİNE ARA VERDİLER

 

Lüks  Giyim  şirketi Vakko , KAP a yaptığı açıklamada hem  mağaza  hem de üretim faaliyeterine geçici süreyle ara verdiğini açıklarken , Mavi  Giyim  Türkiye ve Almanya ile Kanada daki  mağazalarını  geçici süreyle kapattığını açıkladı.

Mağazalarını kapatanlar arasında Network , Boyner Holding in iştiraki Beymen ve Altınyıldız , Mudo , Fiba Perakende nin temsil ettiği Marks and Spencer yer alıyor. Şirketlerin açıklamaları internet sitesi ve sosyal medyada yer aldı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =