Koronavirüs tedavisi sırasında hastaların önceden kullandığı bazı ilaçlar , tedavi sürecini zorlaştırıyor. Genellikle  Ağrı  kesici ve soğuk algınlığı ilaçlarında bulunan Ibuprofen etken maddelerinin bu sür

haber7
0

Çin de ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan  koronavirüs  salgını ile ilgili tıbbi araştırmalar devam ediyor.

Koronavirüsün tedavisi için henüz geliştirilmiş ilaç ve aşı tedavisi yok. Bu nedenle hastalara hangi ilacın iyi gelip gelmeyeceğine dair farklı tezler ve teoriler ortaya konuyor.

Son günlerdeki tartışma konularından biri de bazı soğuk algınlığı ve  Ağrı  kesici ilaçlarındaki etken maddelerin  koronavirüs  tedavisini daha kötü etkilediğine ilişkindi.

FRANSA PARASETAMOL A KISITLAMA GETİRDİ

Fransa Sağlık Bakanlığı , reçetesiz satılan ve yaygın olarak kullanılanilaçların  koronavirüs  tedavisini daha da zorlaştıracağı yönünde bir açıklama yayınladı. Bu açıklamadan birkaç gün sonra da parasetamol bazlı ilaçların satışına kısıtlama getirdi.

DSÖ: IBUPROFEN MADDELİ İLAÇLARI KULLANMAYIN!

Diğer taraftan da Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Christian Lindmeier ,  koronavirüs  şüphesi bulunan kişilerin Ibuprofen yerine parasetamol kullanmasını önerdi.

HASTALAR İÇİN RİSK OLUŞTURABİLİYOR

Tıp dünyasının önde gelen The Lancet dergisinde yer alan bir çalışmada da Ibuprofen gibi ilaçların tansiyon ve şeker hastaları için risk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =