İtalya’nın önde gelen ve saygın mikrobiyoloji ve viroloji profesörlerinden Roberto Burioni ,  yeni tip  koronavirüs (Covid-19) ile ilgili Türk uzmanlara tavsiyelerde bulundu.

haber7
0

Virüsün en çok  İtalya  nüfusunun yüzde 23’lük kesimini oluşturan 65 yaş üstündeki yaşlı kesimi etkilediğini bildiren Burioni “İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı çok yüksek çünkü bizim ülkemizde yaşlılar fazla” dedi. Ülkesindeki yaşlıların son derece sosyal bir hayatı olduğunu dile getiren Profesör Burioni “Evden çıkıp , geziyorlar sosyal aktivitelere katılıyorlar. Bu maalesef , virüsün özellikle yaşlılar arasında iki kat hızlı yayılmasına yol açtı ve en çok bu yaş grubunun , enfeksiyonun acı sonuçlarını çekmesine sebep oldu” diye konuştu.

CİDDİYE ALMADIK İtalyanların virüsü başta ciddiye almadığını  itiraf  eden Burioni “Hükûmet , ilk günlerde virüsü küçümsedi ve çok ciddiye almadı. Fakat şu anda hükûmet ve herkes ne yapılması gerekiyorsa onu tam olarak yapıyor” dedi.

Ülkede geçen haftadan beri uygulanan sıkı karantina tedbirlerine de değinen Burioni , gelecek 15 günlük sürece işaret etti. Burioni “Bugün yaptığımızın virüsün yayılması konusunda olumlu ya da olumsuz sonucunu ki umarım olumlu sonuç verir , iki hafta sonra göreceğiz” yorumunda bulundu.

Türkiye’de  Covid-19  vakalarının yeni yeni görülmeye başladığını hatırlatan Burioni , Türk meslektaşlarına şu tavsiyelerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =