ABD'nin iki büyük otomobil üreticisi  Ford  ve  General Motors  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak önlemler nedeniyle Kuzey Amerika'daki üretimlerine  ara  vereceklerini duyurdu.

haber7
0

Ford dan yapılan açıklamada , şirketin ABD , Kanada ve Meksika daki fabrikalarında yapılacak temizlik ve sterilizasyon çalışmaları nedeniyle üretimin 30 Mart a kadar durdurulacağı bildirildi. 

Birleşik Otomobil Çalışanları Sendikası (UAW) ve şirket yöneticilerinin tesislerde yeniden üretime başlanması ve Kovid-19 un yayılmasını önlemeye yardımcı olacak ek prosedürler üzerinde çalışacakları belirtilen açıklamada , çalışanlar arasında sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmanın yollarının aranacağı ifade edildi. 

Ford un İspanya nın Valensiya kentindeki tesisinde , üç çalışanına Kovid-19 teşhisi konulması nedeniyle üretime pazartesi gününden itibaren  ara  verildiği hatırlatılan açıklamada , şirketin Almanya nın Köln ve Saarlouis kentleriyle Romanya nın Craiova şehrindeki tesislerinde de üretimin geçici olarak durdurulacağı kaydedildi.

General Motors tan yapılan açıklamada da şirketin Kuzey Amerika daki üretim faaliyetlerine 30 Mart a kadar  ara  verileceği aktarıldı. 

İnsanların sağlığı ve güvenliğinin öncelikli olduğu vurgulanan açıklamada , üretim durumunun haftalık olarak değerlendirileceği ifade edildi. 

Öte yandan Fiat Chrysler dan dün yapılan açıklamada , çalışanlar için güvenli ortamın sağlanması amacıyla şirketin ABD deki tesislerinde vardiya ve üretim değişikliğine gidileceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =