Almanya   Başbakanı  Angela  Merkel  corona virüs gündemiyle yaptığı açıklamada , "2.  Dünya  Savaşı'ndan bu yana şimdiye kadar görülmemiş ciddi bir durumla karşı karşıyayız" dedi.

haber7
0

Çin de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan korona virüsü nedeniyle  Almanya   Başbakanı  Angela  Merkel  , ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Başbakan  Merkel  yaptığı açıklamada , halktan hükümetin korona virüsüne karşı aldığı tedbirlere uymasını istedi.  Merkel  ayrıca , korona virüsü belirtileri olan hastalarının durumlarının tespiti için test yapılması çağrısında bulundu.

 

 

"2. DÜNYA SAVAŞINDAN BU YANA GÖRÜLMEMİŞ CİDDİ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Ülkedeki durumun ciddi olduğunu ifade eden  Almanya   Başbakanı  Angela  Merkel  , korona virüsle mücadelenin tarihi bir önemi olduğunu vurgulayarak vatandaşları disiplinli davranmaya çağırdı.  Merkel  , "Almanya olarak 2. Dünya Savaşından bu yana şimdiye kadar görülmemiş ciddi bir durumla karşı karşıyayız. Herkes bu önlemlere uymalıdır. Kurallara uymak tarihi bir görevdir. Karşılıklı dayanışma içinde olmalıyız. Önümüzdeki günlerde geçerli olacak kurallara uyun. Hükümet olarak neleri düzeltebileceğimizi ve nelerin gerekli olduğunu gözden geçiriyoruz" dedi.

 

 

Almanya  Başbakanı   Merkel  , Alman sağlık sisteminin dünyanın sayılı sistemlerinden olduğunu , her türlü hazırlığı yaptığını belirtti. Korona virüsünün yayılmaması için daha da değişik önlemler alacaklarını belirten Başbakan  Merkel  , "Önümüzdeki birkaç hafta daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =