Editörlüğünü Talha Çiçek'in , çevirisini ise Fatih Sel'in üstlendiği "Birinci  Dünya   Savaşında  Suriye" Küre Yayınları'ndan çıktı.

haber7
0

Birinci Dünya  Savaşında   Suriye  orijinal Türk , Arap , Ermeni ve Alman kaynaklarıyla çalışan önde gelen akademisyenleri bir araya getirerek  Suriye  tarihindeki bu önemli dönemin kapsamlı bir incelemesini sunmaktadır. Ayrıca , savaşın önemli siyasi , ekonomik , sosyal ve kültürel dönüşümlere uğrayan  Suriye  toprakları için geçmişten nasıl radikal bir kopuşa neden olduğunu göstermektedir. Kitap dönem Suriye’sinin ittihatçı yöneticisi Cemal Paşa’nın çeşitli yönlerini belirli bir bağlama oturtmasının yanı sıra; siyasi , ekonomik ve ekolojik felaketlere maruz kalan ve bu felaketlere dair hatıraların izlerini hâlâ taşıyan  Suriye  toprakları ve halkı üzerinde Osmanlı liderlerinin değişen politikalarının etkilerini incelemektedir.

Yeni ve önemli bir bilgi birikimini tanıtan ve mevcut tartışmaların parametrelerini önemli ölçüde genişleten  Birinci  Dünya  Savaşında   Suriye  , Ortadoğu tarihinin yanı sıra geç Osmanlı İmparatorluğu ve  Birinci Dünya Savaşı  tarihiyle ilgilenen öğrenci ve akademisyenler için önemli bir eserdir.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =