Sivas'ta ateş ve öksürük nedeniyle hastaneye başvurduktan sonra Almanya'dan geldiğini söyleyen U.G. (33) ,  Sivas  Numune Hastanesi'nde  karantina  altına alındı. Görevlileri atlatarak hastaneden  kaçan  U.G. ,

haber7
0

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nde psikiyatri bölümünde tedavi gören U.G. iddiaya göre sağlık görevlilerine öksürüğü ve ateşi olduğunu ve Almanya dan geldiğini söyledi. Daha sonra ihbar üzerine U.G. hastaneye gelen ambulansla  Sivas  Numune Hastanesi ne götürülerek  karantina  altına alındı.

U.G.  karantina  altındayken akşam saatlerinde görevlileri atlatarak hastaneden kaçtı. Sağlık ekiplerinin haber vermesiyle polis ekipleri U.G. yi yakalamak için çalışma başlattı.

Polis ekipleri yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından U.G. yi Karşıyaka Mahallesi ndeki evinin yakınlarında yakaladı. Sağlık ekipleri özel kıyafet ile maske takarak U.G. yi tekrar hastaneye götürerek  karantina  uygulamasını sürdürdü. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =