Yeni tip koronavirüs salgınının ardından tüketicilerin ‘hijyenik’ ürünlere yönelik ilgisi zirve yaptı.

haber7
0

Özellikle hastaneler , AVM’ler ve toplu tüketim alanlarında  tek   kullanımlık  plastik çatal , bıçak gibi ürün kullanımı patladı. Hatta fabrikalarda , porselen tabak ve metal tabldot yerine artık  tek   kullanımlık  kaplara geçiş yapıldı. Olası hastalığın fabrikalarda salgın olarak yayılmasını engellemek için  tek   kullanımlık  Ürünler kullanıma girdi. Evlerde bile  tek   kullanımlık  ürün kullanımı arttı. Hiç kimse , bir başkasının kullandığı hiçbir şeyi kullanmak istemiyor artık.

Plastik Sektörünün Tepe Kuruluşu  PAGEV  Başkanı  Yavuz Eroğlu  , Başkanlığını yaptığı TOBB Meclisi’nde de bu konunun gündeme geldiğini belirterek son günlerde ‘tek kullanımlık’ ürünlerin revaçta olduğunu belirtti. Öte yandan pek çok şirket de yemekhanelerde hijyenik olması adına çalışanlarına  tek   kullanımlık  çatal , bıçak gibi ürünler sunuyor.

FABRİKALARDA  Korona  ALARMI

PAGEV Başkanı Eroğlu , son günlerde  tek   kullanımlık  ürünlere ilginin  hijyen  kaygısıyla ciddi şekilde arttığını söyledi. Eskiden porselen tabak veya metal tabldotları kullanan fabrikaların  koronavirüs  ile birlikte toplu yemek tüketiminde  tek   kullanımlık  plastik kaplara geçtiğini söyleyen Eroğlu , “Özellikle yoğun talep , market raflarında ve perakendede ara ara plastik  tek   kullanımlık  ürünlerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =