Venezuela  koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için IMF'den 5 milyar dolarlık acil durum kredisi talep etti.  IMF  Maduro yönetimi uluslararası camia tarafından tanınmadığı için yardım edemeyeceğini bildirdi. Bo

haber7
0

Tüm dünyada olduğu gibi Venezuel da da koronavirüsle yoğun bir şekilde mücadele edilmeye çalışılıyor. Halihazırda son yıllarda büyük ekonomik sıkıntılar çeken ülkede bugün itibarıyla 36  koronavirüs  vakası tespit edilmiş durumda. Para sıkıntısı çekilen ülkede İngiliz basınının aktardığına göre sağlık çalışanları bile maske ve eldiven bulmakta güçlük çekiyor. 

İşte bu ortamda Nicolas Maduro liderliğindeki  Venezuela  hükümeti Uluslararası Para Fonu nun (IMF) kapısını çaldı.  IMF  daha önce   koronavirüs  salgını sebebiyle 1 trilyon dolarlık kredi kapasitesini aktif hale getirmek için hazır olduğunu açıklamıştı.

Ancak dün gece bu 1 trilyon dolarlık kaynağın herkese açık olmadığı anlaşıldı.  IMF  Maduro yönetiminin uluslararası cami tarafından tanınmamasını gerekçe göstererek  Venezuela  nın kredi talebini reddetti. Daha doğrusu talebi değerlendirmeye bile alamayacağını açıkladı.

BOSNA YA KOŞULSUZ DESTEK

Buna karşılık  IMF  , Bosna-Hersek e ise 181 milyon dolarlık yardımda bulunmaya hazır olduğunu açıkladı. Söz konusu kredi desteğinin herhangi bir ön koşulunun olmayacağını belirtti.

2018 yılındaki tartışmalı seçimlerin ardından ocak 2019 da Maduro yeniden  Venezuela  başkanlık koltuğuna oturmuş ancak başta ABD olmak üzere birçok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =