Tunus’ta koronavirüsle mücadele kapsamında  sokağa   çıkma   yasağı   ilan  edildi.

haber7
0

Tunus Devlet Başkanı Kays Said , yeni tip  koronavirüs  salgınına karşı alınan önlemler kapsamında dün gece saatlerinde ülke genelinde  sokağa  çıkma  yasağı   ilan  etti.  sokağa  çıkma yasağının bugün yürürlüğe gireceği ve saat 18.00’den sabah 08.00’e kadar geçerli olacağı belirtildi.  Tunus  Devlet Başkanı Said , resmi devlet televizyonunda yaptığı açıklamada , 15 gün içerisinde normal hayata dönüleceğini söyledi.

Tunus hükümeti tarafından salgına karşı alınan önlemler kapsamında , ihracat ve tahliye işlemleri dışında uçuşlar askıya alınarak kara sınırları da kapatıldı. Ülkede ayrıca , günlük çalışma süresi 5 saate indirildi , tüm toplantılar iptal  edildi  ya da ertelendi , spor faaliyetleri ile kültürel ve ticari etkinlikler de durduruldu. Ülkedeki tüm anaokulları , özel okullar , uluslararası okullar ve üniversitelerde eğitime ara verilirken , tüm restoranlar ve kafelere saat 16.00’a kadar açık kalma şartı getirildi.

Tunus’ta şu ana kadar 27 kesinleşmiş  koronavirüs  vakası tespit edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =