Anadolu Yayıncılar Derneği’nden Bölgede yaşanan gelişmeler ve son olarak Koronavirüs nedeni ile medyanın da içinde bulunduğu duruma ilişkin açıklama geldi.

haber7
0

AYD Başkanı Sinan Burhan’ın açıklaması şöyle:

Türkiye’de yerel medya siyasi ve ekonomik gelişmelerden en olumsuz etkilenen iş kollarının başında geliyor.

Son yıllarda yaşanan üzücü terör hadiseleri ve komşularımızda ki savaş durumuna bağlı olarak ciddi bir iş kaybı yaşayan yerel medya 2018 ve 2019 yıllarında yaşanan etkinlik ve organizasyon iptallerinden büyük bir çıkmaza girdi.

2020 yılına ilişkin büyük umut besleyen medya sektörü  Dünya çapında etkili olan  Koronavirüs  (Covid-19) sağlık problemi nedeniyle adeta içinden çıkılmaz bir tablo ile karşılaştı. Reklam pazarının daralması ve toplu etkinlik ve programların iptal olması gelecek açısından büyük bir endişe yaratıyor.

Son 5 yıldır çeşitli etkenlerden ötürü sürekli iş kaybı yaşayan yerel medya yaşanan sağlık problemleri (Koronavirüs) nedeniyle tüm rezervasyon ve iş planlarını kaybediyor. Ciddi bir  TÜRKSAT  ödeme tablosu yükümlülüğü bulunan yerel medya piyasada yaşanan iş kaybı nedeniyle personel maaşlarını  bile  ödemekte ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Malum şartlar kapsamında yayın ve program üretmekte tarihi zorluklar yaşayan yerel medya  Zorunlu  ödemelerini yapamayacak duruma gelmiş bulunmaktadır.

İçinde bulunduğumuz şartların yarattığı ekonomik dar boğazın olumsuz etkileri şimdiden hayati etkiler göstermeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =