Geçtiğimiz hafta ülkemizde de ilk vakanın tespit edildiği Kovid-19 tipi koronavirüs ile ilgili NG  araştırma  şirketi olarak bir kamuoyu araştırması yaptı. Yapılan  araştırma  şu ana kadar Türkiye genelinde ve en fazla kiş

haber7
0

Koronavirüs hayatımızın bir parçası haline gelirken bu konu hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ve ne gibi önlemler alınıyor? sorularının cevapları araştırmalarda yanıt buldu.

KORONAVİRÜS HAKKINDA NE KADAR BİLGİLİYİZ?

Çok hızlı bulaştığı için kısa süre içinde tüm dünya ülkelerinde görülmeye başlandı. 16 Mart 2020 itibariyle dünya genelinde hayatını kaybeden kişi sayısı 6 bin 606’ya , teyit edilmiş  hasta  sayısı ise 167 bin 511’e yükselirken; bu sayılar her geçen gün artmaya devam ediyor.

PEKİ ÜLKE OLARAK KORONAVİRÜS HAKKINDA BİLGİ DÜZEYİMİZ NASIL?

Katılımcıların %64’ü  Koronavirüs  hakkında yeterli bilgiye sahip olduklarını belirtirken , %35’i ise az da olsa bilgisi olduğunu belirtti.  Koronavirüs  hakkında hiç bilgisi olmayanların oranı ise %1’den daha az.

KORONAVİRÜSLE İLGİLİ BİLGİLERİ NEREDEN ÖĞRENDİK?

Koronavirüs oldukça hızlı yayılabiliyor. Bu nedenle hastalığın kontrol altına alınabilmesi ve hayati risklerin engellenebilmesi için herkesin bu hastalık hakkında bilgili olması önemli.

Katılımcılara  Koronavirüs  ile ilgili bilgiyi hangi kaynaklardan edindiklerini sorduğumuzda medya kanallarının bir kez daha ne kadar önemli etkisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =