Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak için dezenfektan olarak kullanılan Türk kolonyasına yoğun  Talep  yaşanıyor.

haber7
0

Almanya nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf taki kendi tesislerinde kozmetik ürünler üreten bir firmanın sahibi Bülent Emekçi , AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

 

 

Emekçi , yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ortaya çıkmasından sonra adeta  Talep  patlaması yaşanan kolonya üretimi ve paketlemesine yetişemediklerini söyledi.

Kolonyanın kendine has karışımından dolayı iyi bir  dezenfeksiyon  sağladığını belirten Emekçi , "Kolonya yüzde 80 i alkol , yüzde 20 si ise su ve diğer maddelerden oluşur. Bu da yeni tip koronovirüse karşı özellikle ellerde iyi bir  dezenfeksiyon  sağlıyor. Bu yüzden  Almanya  da kolonyaya yoğun ilgi oluyor." ifadelerini kullandı.

 

 

"GÜNDE İKİ VARDİYA ÇALIŞARAK 12 BİN ŞİŞE KOLONYA ÜRETİYORUZ"

Emekçi , ülkede özellikle yeni tip  koronavirüs  vakaları nedeniyle kolonyaya talebin arttığına dikkati çekerek , şöyle devam etti:

"Kolonya hammaddesini Türkiye den getiriyoruz ve  Almanya  daki kendi üretim tesislerinde kolonyayı oluşturup şişeleyerek , tüm ülkeye dağıtıyoruz. Virüs salgını nedeniyle son dönemlerde kolonyaya olan büyük talebe yetişmekte güçlük çekiyoruz. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz çok sayıda ürünün üretimini azalttık ve kolonya üretimine yöneldik. Günde iki vardiya çalışarak , 12 bin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =