Avrupa Komisyonu Başkanı  Ursula von der Leyen  , Avrupa olarak başlangıçta yeni tip  Koronavirüsü   hafife  aldıklarını söyledi.

haber7
0

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen , Bild gazetesine yaptığı açıklamada , "Bence uzman olmayan hepimiz başlangıçta daha Çin de yani Vuhan da iken koronavirüsü hafife aldık. Ancak bu arada bunun bizi uzun süre meşgul edecek bir virüs olduğu da anlaşıldı. Tavsiyeleri dinlememiz çok önemli virüsün yayılmaması için. İki hafta önce ya da üç hafta önce kulaklarımıza sert , acımasız gelen tüm bu önlemlerin şimdi olması gerektiğini anladık" ifadelerini kullandı.

AB üyesi bazı ülkelerin sokağa çıkma yasağı uygulamalarını da değerlendiren Leyen , bunun üye ülkelerin kendi kararları olduğunu bildirdi.

Von der Leyen  Fransa  Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  un koronavirüse karşı mücadeleyi "savaş" olarak nitelendirdiğinin hatırlatılması üzerine , şunları kaydetti:

"Ben şahsen bu kelimeyi kullanmazdım , ama  Fransa  Cumhurbaşkanı nın motivasyonunu anlıyorum. Çünkü  koronavirüs  esrarengiz bir rakip. Görmüyoruz , rengi yok , tadı yok. Bununla birlikte , çılgınca bir hızla yayıldığını fark ediyoruz. Ayrıca insanları ne kadar etkilediğini de bilmiyoruz. Hiç semptomu olmayan insanlar var , bazıları hafif , bazıları şiddetli ve kısa sürede ölen insanlar var."

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =