Google  , bir süredir başta İngilizce olmak üzere farklı diller için yer verdiği Koronavirüs  araç   çubuklarını   Türkiye  için de  aktif  etti.

haber7
0

Böylece artık  Google  da küçük bir  Koronavirüs  ya da Coronavirüs aramasıyla hiçbir web sitesine girmeden detaylara erişilebiliyor.

 

 

Bu salgın hastalıkla alakalı belirtiler , dünya genelindeki yayılma durumu ya da alınabilecek tedbirlere ayrıntılı şekilde yer veriliyor. Tüm verilerin kaynağı ise Dünya Sağlık Örgütü.

Teknoloji şirketleri ,  Koronavirüs  hakkında yeni önlemler almaya devam ediyor. Salgın her ne kadar Çin de önemli bir yavaşlama gösterse de özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye de son açıklamalara göre vaka sayısı 98 e ulaştı. Ayrıca bir kişi de bu salgın sebebiyle hayatını kaybetti.

 

 

Birçok şirket , mağazalarını kapatıp çalışanlarını evlerine yönlendirirken internetüzerinden alınan önlemler de artırılıyor. Özellikle Facebook , Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlar , platformda yanlış bilgilerin hızlıca yayılmasını önlemek amacıyla yoğun çaba sarf ediyor. Ama bir yandan da insanların doğru bilgiye erişimini sağlamak da tam olarak bu platformların görevi. İşte bu noktada  Google  , dünya genelinde  aktif  ettiği yeni araç çubuklarını Türkiye de de devreye sokuyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =